Případová studie - Voltia

Oznámení největší zakázky v Evropě, 10-11/2019

Pavel Šafránek: externí PR konzultant

Výchozí situace

Voltia, evropský specialista na elektromobilitu se sídlem v Bratislavě, potřeboval oznámit největší zakázku v sektoru last-mile delivery v Evropě - dodání 400 elektro dodávek francouzskému Chronopostu, který patří do skupiny La Poste. Společnost do té doby nijak v zahraničí nekomunikovala, proto se obrátila na nás, aby využila PR služeb našeho týmu.

Řešení

Během dvou dnů jsme naskočili rozjetého vlaku, aktivovali klíčové novináře v Evropě, seznámili se s klientem a připravili oficiální oznámení. Primárně jsme se zaměřili na tiskové agentury a vlivná evropská média, jako je Politico, od nichž ostatní přebírají zprávy.

Výsledek

Díky intenzivní komunikaci jsme zaujali 45 médií v pěti zemích, tj. ve Francii, Německu, Rakousku, na Slovensku a v Česku. Největším úspěchem byl článek ve slovenské mutaci Forbes o příběhu dosud neznámé společnosti Voltia, která pomáhá Chronopost France snižovat jejich ekologickou stopu v Paříži. Po několika měsících náročné komunikace a budování značky byla jejich eNV200 XL Voltia zahrnuta do oficiálního portfolia společnosti Nissan, se kterou se dohodla na evropském partnerství. Dnes nás klíčová média v Evropě (Velká Británie, Německo, Rakousko, Polsko) žádají o komentáře k aktuálnímu dění v elektromobilitě. Vlivné bruselské Politico nás například cituje po boku evropského komisaře M. Šefčoviče.

Peter Ivanka: Zranitelnost digitálního eura ovlivní lidský faktor

Rozhovor s Petrem Ivankou, expertem na digitální bankovnictví společnosti Softec, pro slovenský týdeník Trend o nadcházející přípravné fázi digitálního eura. Online/offline režim, přidaná hodnota, technologie, zranitelnost, soukromí, komerční banky, další digitální měny, platforma MMF, apod.

09/11/23 více

Globální platforma Adyen otevírá novou kancelář v Praze

Zmínka na portálu investujeme.cz o příchodu společnosti Adyen, kotované na amsterdamské burze, na český trh, resp. otevření nové kanceláře v Praze. Globální platforma pro finanční technologie zde bude klientům poskytovat své komplexní platební funkce, resp. přehledy založené na datech a finančních produktech v jediném globálním řešení.

04/10/23 více