Případová studie - Voltia

Oznámení největší zakázky v Evropě, 10-11/2019

Pavel Šafránek: externí PR konzultant

Výchozí situace

Voltia, evropský specialista na elektromobilitu se sídlem v Bratislavě, potřeboval oznámit největší zakázku v sektoru last-mile delivery v Evropě - dodání 400 elektro dodávek francouzskému Chronopostu, který patří do skupiny La Poste. Společnost do té doby nijak v zahraničí nekomunikovala, proto se obrátila na nás, aby využila PR služeb našeho týmu.

Řešení

Během dvou dnů jsme naskočili rozjetého vlaku, aktivovali klíčové novináře v Evropě, seznámili se s klientem a připravili oficiální oznámení. Primárně jsme se zaměřili na tiskové agentury a vlivná evropská média, jako je Politico, od nichž ostatní přebírají zprávy.

Výsledek

Díky intenzivní komunikaci jsme zaujali 45 médií v pěti zemích, tj. ve Francii, Německu, Rakousku, na Slovensku a v Česku. Největším úspěchem byl článek ve slovenské mutaci Forbes o příběhu dosud neznámé společnosti Voltia, která pomáhá Chronopost France snižovat jejich ekologickou stopu v Paříži. Po několika měsících náročné komunikace a budování značky byla jejich eNV200 XL Voltia zahrnuta do oficiálního portfolia společnosti Nissan, se kterou se dohodla na evropském partnerství. Dnes nás klíčová média v Evropě (Velká Británie, Německo, Rakousko, Polsko) žádají o komentáře k aktuálnímu dění v elektromobilitě. Vlivné bruselské Politico nás například cituje po boku evropského komisaře M. Šefčoviče.

Vzkvétání malé Paříže. Mladý šéf botanické zahrady chce povznést region Krušnohoří

Rozhovor s Petrem Šílou, progresivním ředitelem Botanické zahrady v Teplicích o aktivitách, které do tohoto místa přinesl, ale i plánech na další rozvoj zahrady, Sudet nebo o možném vzniku CHKO Krušné hory.

26/11/22 více

Peter Morávek, Softec: Svět se zmenšil do obrazovky mobilu

Rozhovor s Petrem Morávkem, výkonným ředitelem SW společnosti Softec, ve kterém hovoří o změnách, jímž čelí globální, ale i slovenský byznys z pozice zabezpečení požadavků klient, získávání a udržování si kvalitních zaměstnanců, ale i strategie firmy.

06/10/22 více