Případová studie - Voltia

Oznámení největší zakázky v Evropě, 10-11/2019

Pavel Šafránek: externí PR konzultant

Výchozí situace

Voltia, evropský specialista na elektromobilitu se sídlem v Bratislavě, potřeboval oznámit největší zakázku v sektoru last-mile delivery v Evropě - dodání 400 elektro dodávek francouzskému Chronopostu, který patří do skupiny La Poste. Společnost do té doby nijak v zahraničí nekomunikovala, proto se obrátila na nás, aby využila PR služeb našeho týmu.

Řešení

Během dvou dnů jsme naskočili rozjetého vlaku, aktivovali klíčové novináře v Evropě, seznámili se s klientem a připravili oficiální oznámení. Primárně jsme se zaměřili na tiskové agentury a vlivná evropská média, jako je Politico, od nichž ostatní přebírají zprávy.

Výsledek

Díky intenzivní komunikaci jsme zaujali 45 médií v pěti zemích, tj. ve Francii, Německu, Rakousku, na Slovensku a v Česku. Největším úspěchem byl článek ve slovenské mutaci Forbes o příběhu dosud neznámé společnosti Voltia, která pomáhá Chronopost France snižovat jejich ekologickou stopu v Paříži. Po několika měsících náročné komunikace a budování značky byla jejich eNV200 XL Voltia zahrnuta do oficiálního portfolia společnosti Nissan, se kterou se dohodla na evropském partnerství. Dnes nás klíčová média v Evropě (Velká Británie, Německo, Rakousko, Polsko) žádají o komentáře k aktuálnímu dění v elektromobilitě. Vlivné bruselské Politico nás například cituje po boku evropského komisaře M. Šefčoviče.

„Otočte pacienta.“ Lékařům a sestrám jdou na pomoc „ajťáci“

Rozhovor s Tomášem Mátlem, zakladatelem Colours of Data, pro SeznamZpravy.cz o datově řízených nemocnicích v Česku (příklad Fakultní nemocnice Bulovka). Díky nim se má zefektivnit provoz a zlepšit poskytovaná péče.

06/02/22 více

Český startup Mongata přichází s online platformou Talk2amy

Profilový článek pro technologický portál czechcrunch.cz s komentáři Martina Rückera, spoluzakladatele platformy Talk2amy, která propojuje AI s psychologií osobnosti a dokáže predikovat emoční reakce, analyzovat týmy.

24/01/22 více